Record Store Day 2014: didžėjų B-Sides

Record Store Day 2014: didžėjų B-Sides

Record Store Day - proga nupūst dulkes nuo B-side'ų, kuriais dalinasi mūsų RSD renginio grojikai.

Startuojam su Mark Splinter, o jis renkasi Blur:

"The best thing about 7-inch pop singles was that the B-sides were always more interesting than the A-sides. This is the B-Side of Stereotypes. Stereotypes is one of my least favourite Blur songs.".

--

Be Intakz neapsėjo turbūt nei viena Vinylshop.lt šventė. Metas jo tamsiajai plokštelės pusei:

"Tikiuosi, kad per Record Store Day 2019 m. galėsiu sugrot setą vien iš ta proga išleistų plokšteliu, bet kol kas turiu tik kelias, nes apie RSD sužinojau tik prieš porą metų... O mėgstamiausias ir svarbiausias iš kelių šventinių ekskliuzyvų yra ne pačios geriausios reputacijos band'o MGMT epinis kūrinys “Siberian Breaks”. Tik vienoje plokštelės pusėje išraižyta melancholiška odisėja tinkamu metu verta visų dvylikos minučių prasukimo".

--

Mantas T. apie savo pasirinkimą turi cielą istoriją:

"Pervertęs ½ savo vinilų archyvo Kiolne nutariau, kad tai vienas vertingiausių mano sukauptų įrašų. 3x12“ X-MIX-5 – Wildstyle sukompiliuotas DJ Hell. Čia nesutapimas ir ne reklama (DJ Hell groja balandžio 11 Opium club). Šį įrašą kasetės pavidalu gavau per savo klasiokę iš pirmųju RAVE DJ’ų Kaune – TJ Ernio. TJ, nes jis kaip ir Saga miksavo didžiosiomis juostomis. Intymi detalė – tai buvo viena mėgstamiausių kasečių darant atsispaudimus ir kilnojant svarsčius.

15 metų medžiota kompeliacija, kuri man padarė milžinišką įtaką. Nenoriu postringauti apie jos turinį, jį labai paprasta pamatyti Discogs, o visą miksą išgirsti Youtube. Bet vinile tai gali išlikti amžinai, net ir po elektromagnetinio teroristinio išpuolio."

--

Mantas Pakeltis - Pakas: iš jo užpakalinės plokštelės pusės atrodo, kad per RSD skambės kažkas tikrai puikiai nuteikiančio (ir skambėjo):

"Galbūt ne pats brangiausias kaina, bet turinio prasme vienas geriausių albumų mano kolekcijoje. Ta prasme, visi šmotai geri!!! Visi. Matata mano žiniomis kilusi iš Kenijos, kažkada 70's BBC buvo pripažinta geriausia Afrikos grupe. Turi autentišką afro/funk/soul skambesio makalą. Plokštelė originaliai išleista 1974 metais, žinoma, toks neturtėlis kaip aš gali sau leisti turėti tik remasterintą reissue. Kaip ten bebūtų, kai kuri muzika vis dar geriausiai skamba plokštelėse."

--

Po paskutinio plokšteldienio, kuriame grojo DJ Swix, mums labai norėjosi vėl išgirst jo selekciją:

"Jeigu reiktų išskirti mėgstamiausią plokštelinį B-Side kūrinį, tai būtų švedų hip-hopo kolektyvo LOOPTROOP daina "021". Turbūt daugiausiai kartų išklausytas gabalas tik po vinilo įsigijimo, negana to, jog ir pats pirkinys buvo vienas brangiausių kol kas. Neabejotinai sugrosiu šį kūrinį per Record Store Day! O kodėl būtent "021", pasakysiu, kai pasimatysim ;]"

--

DJ Mamania pasakojimas apie jo vinilinį pasirinkimą griebia už širdies:

"Būtų neteisinga sakyti, kad tai mano mylimiausia plokštelė, tačiam tam tikras įvykis jos vertę man ypač padidino.

Šiltą 2008-jų metų rugpjūtį būnant su penktame mėnesyje nėščia žmona namie perskaičiau nesmagią žinią apie atlikėjo Isaac Hayes mirtį. Apimtas liūdnų minčių išsitraukiau iš plokštelių spintos Isaac Hayes albumą/garso takelį filmui "Shaft". Tik pradėjus groti titulinį kūrinį mano žmona net pašoko ir iš nuostabos rodydama pirštu į pilvą pasakė, kad vaikas sujudėjo. Tai buvo pirmas kartas, kai tai atsitiko ir muzika akivaizdžiai buvo viena iš priežasčių. Apimtas tėviškų emocijų išsitraukiau ausines ir pridėjęs jas prie žmonos pilvo pragrojau visą "Shaft" garso takelį mūsų dukrai. Įvykis visam gyvenimui ir dar su soundtrack'u jam."