Novation visada priekyje

Novation visada priekyje

Nepažįstančiam muzikos "gamybos" gali būti sunku suprasti, kam reikalingi instrumentai, savyje talpinantis visokius garsus - su tokiu požiūriu Novation komanda susidūrė pačioje pradžioje. Rekomenduojame šį filmą tiems, kurie domisi užkulisine muzikinės aparatūros puse arba mato joje tik laidų krūvą, nes tai istorija apie žmones už aparatų, kurie music maker'iams dabar jau tapo kasdiene duona.

Viskas prasidėjo nuo to, kad Ian Jannoway, vienas Novation įkūrėjų, grojo disco grupėje ir susidūrė su nepatogumu - tuometinis Yamaha QY10 workstation'as turėjo mikroskopinius mygtukus. Dėl to kilo idėja sukurti komfortišką klaviatūrą prie tokio aparačiuko - tai Novation MM10, pirmasis kompanijos produktas. Kiti Novation aparatai paskatino prodiuserių užgimimą tiesiog miegamuosiuose, kai kurie iš jų pateko ant didžiosios scenos, tarkim, Chemical Brothers ar Orbital (net Stevie Wonder'is Ian'ui užsiminė, kad išbandė Supernova sintezatorių).

Filme paminėtas kone kiekvienas Novation produktas, dėmesio nusipelno išskirtinis Launchpad - patys kūrėjai buvo nustebę, peržiūrinėdami vaizdelius Youtube, kaip Launchpad įkvepia groti, ir ką vartotojai su juo išdarinėja. Labai įdomi dokumentika apie kompaniją, kuri siekia kūrėjams ne tik siūlyti hardware'ą, bet ir savo firminį garsą.