Mano mylimiausia plokštelė: Loranas Vaitkus

Mano mylimiausia plokštelė: Loranas Vaitkus

Kai Vinylshop.lt parašė man žinutę, jog aprašyčiau savo mėgstamiausią plokštelę, mintyse praskanavau visą savo plokštelių lentyną ir kažkaip pirmiausia mintis užkliuvo už St. Germain vinilo „Sure Thing“. Kai kam gal tai yra netikėtas užkliuvimas, tačiau už to slypi ilga istorija...

Ji prasidėjo dar ženkliai anksčiau, nei mano lentynoje atsirado pati plokštelė. St. Germain albumas „Tourist“ tikrai yra vienas svarbesnių albumų mano gyvenime. Jis vienas iš tų, kuris atvėrė man vartus į elektroninės muzikos pasaulį. Beje, šio albumo kūrinius transliavau ir pirmoje savo laidoje „Subas“, kuri kažkada buvo transliuojama per „Pūkas 2“. Na, o šio albumo mano mėgstamiausias kūrinys, kaip jau suprantama, buvo „Sure Thing“. Jau po pirmos pažinties su šiuo kūriniu pajaučiau kažkokį emocinį ryšį.

Tačiau dar vienas svarbus momentas buvo tada, kai pirmą kartą pamačiau šio kūrinio vaizdo klipą. Tuo metu man tai buvo idealiausias vaizdo klipas, koks tik gali būti - puikiai tinkantis kūriniui ir atspindintis viską, kas tuo metu man buvo svarbu. Svajonė pasiknisti po record shop‘us, su vinilu rankoje eiti per miestą ir jausti pasitenkinimą, turėti tokį kambarį su pagarbiai stovinčiu gražiu patefonu ir nardyti po muziką, kaip tai daro klipo herojus. Po vaizdo klipo pamatymo ryšys su šiuo kūriniu tapo dar stipresnis. Beje, vaizdo klipe herojus išsidigina John Lee Hooker vinilą. John Lee Hooker yra legendinis JAV bliuzmenas, kurio gabalo „Harry's Philosophy“ semplus St. Germain ir panaudojo „Sure Thing“ kūrinyje.

Panašios emocijos, kaip pavaizduotos klipe, mane užliejo tuomet, kai į mano rankas pateko šio kūrinio vinilas. Labai gailiuosi, kad nepamenu, kaip tiksliai jį įsigijau. Man rodos, jį man perpardavė Gvidas ar Mindas, arba aš jį įsigijau būdamas UK. Bet kokiu atveju, jaučiausi kaip ant sparnų. Ėjau su ta plokštele rankoje ir jaučiau milžinišką pasitenkinimą viduje. Nepakartojamas jausmas. Būtent dėl to šį vinilą taip ir branginu. Jis man visuomet atgaivina tuos nepaprastus jausmus. Užtenka tik į jį pažiūrėti.

Beje, dar labai smagus pastebėjimas, kuo šis kūrinys yra nuostabus: vieną kartą buvau nusinešęs vinilą pas savo bičiulį, kuris turi patefonus, gebančius groti reversu. Tai ir reversu, ir 45 greičiu (originaliai 33RPM) šis gabalas skamba nuostabiai. Jei turit galimybę, paklausykit, įsitikinsit patys.