Mano mylimiausia plokštelė: Daina Dubauskaitė

Mano mylimiausia plokštelė: Daina Dubauskaitė

Čia tokia nei lingvistinė, nei melomaniška istorija, po kokių 14 metų pasibaigusi labai laimingai.

Nuo devintos klasės mano auklėtoja buvo vokiečių kalbos mokytoja. Tikrai labai miela moteris, visaip bandžiusi mus sudominti kalba, kurią šiandien moku tiek, kiek užtenka paskaityti pirmus penkis straipsnio sakinius.

Vienoje pamokoje – prisimenu, kad buvo pavasaris, bet kurie metai, nebesu tikra, gal 2000-ieji? – mokėmės ilgiausią vokišką žodį. Prireikė kelių sąsiuvinio eilučių jį užrašyti. „Wikipedia“ sako, kad tai yra „Donaudampfschiffahrtselektrizitätenhauptbetriebswerkbauunterbeamtengesellschaft“ ar panašiai, reiškiantis kažką neromantiško apie Austriją, Dunojaus garlaivį ir pareigybes.

Aha! Priartėjau prie esmės. Tuo pačiu metu klestėjo Napster, Soulseek ir kiti muzikinių atradimų varikliai.Tai buvo mano ir daugelio kitų neribotos muzikinio skonio plėtros metas, pasibaigdavęs fainom sąskaitom iš telekomo. Nepamenu, kas užrodė Kruder & Dorfmeister, bet tam anonimui esu iki šio dėkinga. „The K&D Sessions“ liko vienu geriausių rinkinių ever, bet pasakojimas netgi ne apie jį! Nors, taip, po ilgų piratavimo metų originalų dvigubą kompaktą irgi prieš kurį laiką atpirkau.

Kažkurią to paties ilgojo žodžio pavasario naktį įsijungiau jau minėtas K&D Sesijas ir Winampo pleiliste akis užkliuvo už pažįstamo Dunojaus garlaivio kapitono. Ja!

Trüby Trio - Donaueschingen (Peter Kruder's Donaudampfschifffahrtsgesellschaftskapitänskajütenremix)

Ir kas dabar pasakys, ar vokiečių mokytojos, ar visgi Kruderio (na, ir Rainerio) rankų dėka tas remiksas taip įsikalė man į galvą, kad ir netekus poros hardų, nebeturint CD grotuvo, neįkeltas į YouTube jis nuolat – ypač pavasarį – skambėjo mano galvoje iki praėjusio balandžio, kuomet Lietuvoje ėmė veikti "Spotify"?

Tada jau pasikartojau pamoką atsakančiai ir – dar po metų – prieš kokį mėnesį pagaliau iš kažkokio "Discogs" prekeivio įsigijau visą austriškai-karališkai-atsainiai-nesenstančiai-oriai-sodrų singlą kartu su Dunojaus kapitono nuotykiais. Mėtinės kokybės. Užtrukau, bet pirmiausia juk reikėjo patefono.

Guli mano lentynoje, ir tikrai nedulka. Noriu į Vieną. Linkėjimai auklėtojai!