Joe Nice - You can’t spell ambassador without "BASS"

Joe Nice - You can’t spell ambassador without "BASS"

Mark Splinter Sirius II @ Kablys proga paėmė interviu iš Joe Nice. Vertimas - mūsų.

Papasakok, kaip pakilai nuo dubstepo didžėjaus iki ambasadoriaus. Atsitiktinumas ar suktas planas? O gal blatas?

Visko buvo. Kai tik pradėjau, nežinojau, kad viskas taip susidėlios… ar kad jau yra sudėliota, o man tik reikia tai atrasti. Mėgau naujovišką muziką, vadinamą dubstepu, mano svajonė buvo tokius garsus platinti. Pasitenkindavau keliais pagrojimais Baltimorėje, kur gyvenau, ir kartais prie progos grodavau Vašingtone, sostinėje. Negalvojau, kad realu groti kituose mituose, valstijose, šalyse ar net žemynuose. Tačiau kai suvoki, kad tai įmanoma, pats pradedi ieškoti progų ir vietų, randi ir panašiai mąstančių žmonių. Taip kuriasi bendruomenės ir auga judėjimai. Taigi, atsitiktinumas tampa planu. Kaip kiti priklausomi nuo meilės, maisto, narkotikų, taip aš - nuo muzikos. Dar viena priklausomybė - sėkmė. Kai susiduri su fortūna pirmą kartą ir kažką pasieki, būni ištroškęs daugiau. Planas iš hobio tampa aistra. Tik muzikos dėka aš turiu galimybę keliauti ir būti „ambasadoriumi“. Asmenybės, su kuriomis bendravau iš pradžių – Martin Clark, JDaFlex, Mala, Hatcha, Plastician, visi jie buvo įsipainioję dubstepo tinkle. Laikui bėgant, tinklas plėtėsi už Londono ribų - dabar tai pasaulinio masto reikalas.

Ar jauti, kad „ambasadoriaus“ atsakomybė didesnė?

Taip. Visiškai.

Kuo „ambasadorius“ skiriasi nuo „prodiuserio“ arba „DJ“? Gal tau labiau patiktų kitoks terminas?

Kode9 sugalvojo mane taip pavadinti, pavadinimas gimė beveik ekspromtu pokalbio metu. Po to galvojau apie tai ir supratau, kad prasmė yra. Niekas Šiaurės Amerikoje prieš kurį laiką nuosekliai nedirbo ties dubstepo prominimu. Aišku, buvo keletas didžėjų, bet jie grojo ne tik dubstepą, o miksuodavo jį su garage arba breaks. Daugeliui dubstepas buvo tik garnyras, o man – pagrindinis patiekalas.

Nežinau, ar man patiktų kitoks terminas. You can’t spell ambassador without “BASS” - man tai tinka. Nežinau, ar tai kažkas kitokio, nei tiesiog būti prodiuseriu ar DJ, bet žinau, kad aš pats kitoks. Tarkim, groju patefonais, kai kiti groja kontroleriais ir CD grotuvais. Šiais laikais didžėjaus terminas beveik reiškia, kad tu pats kuri muziką ir po to leidi savo kūrybą kitiems. „Prodiuseris“ ir „DJ“ dabar beveik sinonimai. Aš likau vienu iš nedaugelio, kurie tik didžėjauja ir neturi nuosavos muzikos – galima sakyti, aš šiokia tokia retenybė. Ir esu dėkingas, kad galiu dirbti mylimą darbą, kurį žmonės vertina teigiamai.

JoeNice_0

Kas buvo tavo atspirties taškas, privertęs pamilti muziką?

Naujumo jausmas. Nieko panašaus prieš tai nebuvau girdėjęs. Drum and bass/Jungle/Breaks sukurti 6 sekundžių drum break pagrindu. Hausas tuo tarpu yra pastovus kick drum. Tranzas… koks skirtumas. O dubstepas nėra pagrįstas kažkokiu tik vienu būgnų ritmu - šį žanrą valdo bosas ir bpm (138 - 142). Taigi, dubstepas neturi apribojimų. Seto metu gali sugroti ir GothTRAD, ir Gantz. Tai būtų dvi skirtingos dubstepo interpretacijos, bet abi vistiek įkrenta į dubstepo stalčių. Dievinu faktą, kad dubstepas pastoviai priverčia prodiuserius plėsti pažiūras.

Mano atspirties taškas - 2002 m. birželio 8 diena, Starscape festivalis Baltimorėje, Hatcha setas. Buvau tik pradėjęs groti dubstepą klubuose ir per metus spėjau tapti rezidentu su promo komanda šiame mieste. Hatcha setas buvo valandos trukmės Bengos ir Skream 12 metų senumo dubpleitų šou (PASKAITYT ŠĮ SAKINĮ DAR KARTĄ… LĖTAI): Yellowman, The Bug, Skank, 31 Seconds Remix, Star Wars, Monsoon, Bubble, The Mammoth… Visi šitie gabalai šokių aikštelėj žudytų ir dabar, 2014-aisiais. Įsivaiduok, kad girdi visa tai per galingą garso sistemą pirmą kartą gyvenime. Ta naktis atvėrė mano ausis naujiems dalykams. Puikiai atsimenu, kaip jaučiausi – norėjau dalytis tokia atmosfera grodamas pats. Puiku, kai kas nors pagiria setą ar mano darbą, bet visai kitas reikalas, kai man pasakoma, kad setas yra nepamirštamas, net keičiantis gyvenimą. Vadinasi, mano tikslas pasiektas.

Kas dar šaunūs dubstepo scenoje be tavęs paties?

Sunku pasakyti, aš daug kam patinku… Visi mes scenoje norime matyti dubstepą augantį ir visi suprantam, kad vienas lauke – ne karys.

Jeigu tavo namuose kiltų gaisras, kurį dubpleitą gelbėtum pirmą?

Geras klausimas! Mala - DMZ vs MZN.
 

Sirius II @ Facebook