Apžvalga: Native Instruments Traktor Kontrol X1 MK2

Apžvalga: Native Instruments Traktor Kontrol X1 MK2

Native Instruments atnaujino savo svarbiausią mažąjį kontrolerį, ir jį jau galima įsigyti ir pas mus. Vinylshop.lt draugas Dominykas sutiko pasidalinti įspūdžiais apie šį aparatą.

Atidarius dėžę pasitinka minimalus jos turinys – kontroleris, USB laidas, pluoštas NI lipdukų ir Traktor LE licencijos numeris. Instaliuoti nereikia nieko, tačiau prieš naudojant būtina atsinaujinti Traktor iki bent 2.6.3 versijos. Įjungus X1 paprašo pasirinkti deck'us, kuriuos norėsiu kontroliuoti – taip ir pasibaigia pasiruošimas grojimui.

traktor-kontrol-x1-16-1024x682X1 atrodo suręstas taip pat tvirtai, kaip ir jo vyresnysis brolis, o dydžiu jie nesiskiria. Mygtukai ir knob'ai nepriekaištingi, kaip visų NI gaminių: pirštai neslysta, o pasipriešinimas sukimui puikiai subalansuotas.

Efektų valdymo blokas palyginus su MK1 nepasikeitė, tačiau didelių inovacijų čia niekas ir nesitikėjo. Žemiau randame didžiausias naujoves – centrinį du MK 1 buvusius pakeitusį grojaraščio naršymo ratuką ir lietimui jautrią juostą.

Centrinis ratukas taip pat jautrus lietimui – tik jį prilietus vaizdas programoje pasikeičia į naršymo režimą. NI žada praplėsti X1 mapping'o galimybes, tad neužilgo šią funkciją bus galima pakeisti, tačiau dabar ji vartotojus gali šiek tiek erzinti.

Labiausiai man užkliuvęs pakeitimas – efektų įjungimo mygtukai. MK1 jie buvo dideli, tačiau MK2 mygtukai gerokai mažesni ir tikrai ne tokie patogūs. Šalia jų atsirado ekranėliai, kuriuose rodomas loop'o dydis. Man jie pasirodė reikalingi tik tada, kai valdžiau loop'us lietimo juosta. Reikia tikėtis, kad NI leis patiems pasirinkti ekranėliuose rodomą informaciją.

transport-sectionLietimo juosta iš pirmo žvilgsnio atrodo šaunus dalykas, tačiau pripratimui reikia šiek tiek laiko. Teko keletą kartų perskaityti vartotojo gidą, kol perpratau visas jos funkcijas, nes intuityvumo šiam įrankiui tikrai trūksta.

Esminės juostos funkcijos Pitch Bend ir Track Seek veikia puikiai, viršuje esantys led'ai atspindi fazės ir greičio neatitikimus, tačiau man, naudojančiam Traktor Scratch, ši juosta nepasirodė nei patogi, nei naudinga.

Juostą galima perjungti į loop bei efektų režimus. Tai leidžia kūrybiškiau ir įdomiau išnaudoti šias funkcijas, tačiau šis procesas nėra intuityvus – reikia net kelių mygtukų paspaudimų, tad greičiau tiesiog naudotis dedikuotais ratukais ir knob'ais.

Kita vertus, netrukus turėtų atsirasti galimybė sukurti savo mapping‘ą ir juostai, tad nors dabar ją vertinu skeptiškai, neabejoju, kad neužilgo ji taps daug efektyvesniu ir naudingesniu įrankiu.

Apatinė mygtukų zona MK 2 tapo švaresne – lietimo juosta leido atlaisvinti kelis mygtukus, PLAY ir CUE nuo šiol vienas šalia kito, virš jų persikėlė CUE ir Flux. Pastarosios funkcijos MK 1 nebuvo išvis, o ir pačiame Traktor ji atsirado ne taip jau seniai. Kai Flux įjungtas, išėjus iš loop'o daina tęsis, lyg jo nebūtų buvę.

Viršutinės juostos MK 2 skirtos Hotcue funkcijai, kurią MK 1 reikėjo aktyvuoti atskirai. Tai vienintelis man tikrai patikęs patobulinimas. Šiuo atnaujinimu džiaugsis ir mėgstantys sample‘us – MK 2 galima valdyti ir Remix deck‘us, tačiau norint juos iki galo išnaudoti, teks įsigyti F1.

NI Kontrol X1 MK 2 džiaugsis mėgstantys netradiciškai mappinti savo kontrolerius, nes šis pultas suteikia daugiau galimybių nei MK 1. Jis patiks ir tiems, kurie naudoja X1 vietoje grotuvų – kontroleris tapo įvairiapusiškesniu, groti tikrai patogiau.

Grojantys Traktor Scratch naujovėmis gali ir nusivilti, o jau turintiems MK 1 siūlau palaukti, kol NI išplės mapping'o galimybes, ir tik tada apsispręsti, ar verta investuoti į lietimui jautrią juostą.

Įvertinimas: 8/10